Гладното пиле
Арс Ламина

Гладното пиле

Шифра на артикл: 093768
ISBN: 9786082678665
Достапно веднаш
0 МКД
249 МКД
249 МКД
4,03 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Гладното пиле“ е симпатичен авторски проект на една мајка и нејзиното синче. Прво настанале цртежите на малиот Марко, а потоа мајката Мирјана го напишала текстот, и така се создала една весела, хумористична и забавна приказна за опасното пиле што шетало гладно низ шумата и ги плашело шумските животни, па дури и тигарот Тара.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници со тврди страници
Автор Мирјана Трајчева Иванова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2023
Број на страници15

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Rod Campbell
499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB