Големи и мали животни
Арс Ламина

Големи и мали животни

Шифра на артикл: 000622
ISBN: 9786082476377
Код на производителот: 622
Автор: Андре Еле
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Големи и мали жживотни“ е издадена во 1911 година, а своето реиздание во Франција го доживува сто години подоцна, во 2011 година. Андре-Еле е псевдоним на францускиот сликар, декоратор, илустратор и писател на детски книги Андре Лаклотр, мајстор за цртање жживотни во модернистички и наивен стил, колоритен и едноставен. Токму тој уникатен и впечатлив стил во комбинација со кратките и едноставни приказни за жживотните, ја чини книгата „Големи и мали жживотни“ еднакво интересна и за децата и за возрасните.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Андре Еле
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници48

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB