Зошто сум тука?
Арс Ламина

Зошто сум тука?

Шифра на артикл: 000625
ISBN: 9786082476315
Код на производителот: 625
Достапно веднаш
0 МКД
480 МКД
480 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Се прашувам зошто сум тука. Токму тука. Дали сè ќе беше сосема поинакво ако бев на некое друго место? Дали тогаш ќе бев некој друг? Некој што исто така се прашува зошто е таму. Зошто сум тука е прекрасна, длабока приказна на норвешката авторка Констанс Орбек-Нилсен, пропратена со впечатливите илустрации на Акин Дузакин, за едно дете кое се прашува како е да се живее на други места во светот и зошто е токму такво какво што е и живее таму каде што живее. Кој ќе беше да беше родено во некој друг дел на светот? Дали ќе се снајдеше ако беше многу посиромашно? Детето се обидува да се замисли себеси во ситуации во кои би можеле да се најдат други деца од други краишта на светот. Оваа сликовница на прекрасен, поетски начин, гледана од аспект на едно дете, ги опфаќа сериозните прашања поврзани со идентитетот, културата и глобалните предизвици. Книгата има добиено признание: Special Mention of the Jury, Bologna Ragazzi Award, 2015.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Констанс Орбек Нилсен, Акин Дузакин
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2016
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB