Кучето и зајакот
Арс Ламина

Кучето и зајакот

Шифра на артикл: 003526
Баркод: 9786082590684
Код на производителот: 3526
Достапно веднаш
0 МКД
168 МКД
168 МКД
2,72 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Јас можам да трчам побрзо од тебе“, рекол зајакот. „Е, како не“, рекло кучето. „Јас сум побрз!“ Се расправале вака, па решиле да се тркаат. Одредиле една линија што ќе биде „старт“ и уште една што ќе биде „цел“, застанале на стартот и… трката почнала! Изворник: Марко К. Цепенков, „Македонски народни приказни“, Т. 1, приредил Кирил Пенушлиски, Скопје, Македонска книга, 1989. Адаптација на текст: Билјана С. Црвенковска Илустрации: Катерина Николовска
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Билјана С. Црвенковска, Катерина Николовска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници28

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB