Djali që u fsheh në mollën e artë
Арс Ламина

Djali që u fsheh në mollën e artë

Шифра на артикл: 003532
ISBN: 9786082478012
Код на производителот: 3532
Достапно веднаш
0 МКД
168 МКД
168 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Царот имаше ќерка, прекрасна, но многу разгалена! Посака царот да ја мажи ќерката и разгласи низ целото царство. Но, царскава ќерка, ем разгалена, ем итра, ем лоша, па му рече на татко си дека ќе се омажи само за оној што ќе успее да се скрие од неа, толку добро што таа не може никако да го најде. Оној што ќе успее да се скрие, ќе го земе за маж, а оној што нема - ќе му летне главата! *Изворник: „Македонско народно творештво: Народни приказни, книга 2 - Македонски народни волшебни приказни“, подготвил: Танас Вражиновски, Институт за фолклор „Марко Цепенков“, 1986, Скопје Адаптација на текст: Билјана С. Црвенковска Илустрации: Катерина Николовска
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Biljana Crvenkovska, Katerina Nikolovska
Издавач Арс Ламина
Јазик Албански
Година на објавување2016
Број на страници36

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB