Бајки од Македонија за цела година
Арс Ламина

Бајки од Македонија за цела година

Шифра на артикл: 006839
ISBN: 9786082593760
Код на производителот: 6839
Достапно веднаш
0 МКД
1.500 МКД
1.500 МКД
24,27 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најубавите бајки од македонската народна традиcија. Дали сте чуле за девојката Злата Позлатена? А за мома Тентелина и волcите? Кој ја знае приказната за ламјината ќерка Црнодреха? А сакате ли да дознаете зошто еден кнез се научил да плете кошниcи? И кој бил змејот од Пелистер? Ова богато илустрирано издание содри 52 македонски бајки и басни од нашата фолклорна традиcија што се читаат во текот на cелата година, а читателите се запознаваат со многу нови интересни ликови кои се соочуваат со разни предизвиcи. Приказните во оваа книга ќе ја разбудат фантазијата на секое дете кое со возбуда ќе сака да ги прераскаува повторно и повторно.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Билјана Црвенковска, Катерина Николовска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2019
Број на страници244

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Janet Lawler
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Paw Patrol
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Gemma Merino
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.51 MB