Матеј и Луна на зимски распуст
Арс Ламина

Матеј и Луна на зимски распуст

Шифра на артикл: 047510
ISBN: 9786082672915
Код на производителот: 47510
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
148 МКД
148 МКД
2,39 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Близначињата Матеј и Луна зимскиот распуст ќе го поминат на село, кај баба Вера. Токму на денот на нивното заминување почнува да паѓа снег. Како и зимата да се радува на распустот. Ја наметнува природата со бела, снежна покривка: бели се дрвјата, бело е небото, бели се крилцата на врапчињата, бела е детската радост. Прочитај ја приказната и уживај во многуте активности заедно со Матеј и Луна, баба Цвета, баба Вера и децата од селото. Цртај, бој, пишувај, решавај загатки, забавувај се и можеби и ти ќе го слушнеш аплаузот на снешковците или ќе го видиш бувот кој ноќе ги чува соновите на децата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор /
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници30

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB