Бувот Оли
Арс Ламина

Бувот Оли

Шифра на артикл: 053314
ISBN: 9786082675404
Код на производителот: 53314
Достапно веднаш
0 МКД
220 МКД
220 МКД
3,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Веројатно не постои дете кое некогаш не се плашело од темнината. Темнината во детството е симбол на страшни појави, на чудовишта и натприродни суштества. Па, оттаму и стравот дека ноќта ги носи сите нив во детската соба. Затоа децата сакаат да спијат со вклучени светилки или, пак, не заспиваат без присуство на родителите. Каква неправда трпи ноќта, која е дом на многу совршени животни, како што е бувот. Инаку, тој воопшто не е опасен за луѓето, туку е многу корисен. И бездруго, ноќта не е страшна. Напротив, таа е тивка и спокојна и носи мир.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Маја Мишевска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници24

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB