Ноќта пред Божиќ во Земјата на Чудата
Арс Ламина

Ноќта пред Божиќ во Земјата на Чудата

Шифра на артикл: 053821
ISBN: 9786082676807
Код на производителот: 53821
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Принцезата Срце, уште како дете му напишала писмо на Дедо Мраз што стигнало до него со огромно задоцнување, кога таа веќе станала зла Кралица на Земјата на чудата која мрази Божиќ. Но, Дедо Мраз, веќе тргнат на пат во санката со впрегнати ирваси, решава да ја исполни и оваа заборавена желба. Така започнува волшебната небесна авантура во стихови што завршува со прекрасен пресврт – Кралицата Срце се зарекува дека ќе биде љубезна и добра. „Ноќта пред Божиќ во Земјата на чудата“ е празнична сликовница за добрината и радоста.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Кејт Хиндли, Карис Бексингтон
Издавач Арс Ламина
Возраст 3+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB