Си беше еднаш
Арс Ламина

Си беше еднаш

Шифра на артикл: 093810
ISBN: 9786082678825
Достапно веднаш
0 МКД
1.290 МКД
1.290 МКД
20,87 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Си беше еднаш една книга со 52 бајки од Ханс Кристијан Андерсен, Браќата Грим и Шарл Перо, по една за секоја недела во годината. Книгата-ковчеже има и Златно клуче за отклучување и влез во најубавите бајки на сите времиња. Секое дете има право на своја прва средба со бајките со кои пораснале генерации и генерации претходно, заедно со нивните родители, нивните баби и дедовци. Да им читаме на децата покрај нас и во нас, да читаме заедно со нив, за заспивање и за будење, за воспитување и за уживање, за развивање на мечтите и на чувството за праведност. Бајките се најсигурниот патоказ кон нивната иднина. СИ БЕШЕ ЕДНАШ (Најубавите бајки на сите времиња) е голема книга за малите читатели со нова, воедначена раскажувачка адаптација на Оливера Ќорвезироска (соодветна и примерена на новото време и на новите генерации читатели) и раскошни илустрации од Наталија Лукомска, во која можат да се најдат и неколку бајки кои првпат се преведени и адаптирани на македонски јазик.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Оливера Ќорвезироска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2023
Број на страници263

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB