Социјална политика
Арс Ламина

Социјална политика

Шифра на артикл: 004210
ISBN: 9786082296128
Код на производителот: 4210
Автор: Џон Балдок
Достапно веднаш
0 МКД
1.850 МКД
1.850 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој учебник се осврнува на овие, како и на други вани сродни прашања. е ви помогне да ја разберете и да пишувате за дебатите во врска со социјалната политика во дваесет и првиот век. Во Социјална политика експертите – соработници ги испитуваат развојот, донесувањето и импликациите, како и социјалниот и економскиот контекст според кој се создава благосостојбата. Опфаќајќи ги сите главни проблеми, вклучувајќи го и притисокот врз системите за благосостојба по глобалната финансиска криза, Социјална политика е идеално четиво за сите студентич без разлика дали првпат се среќавате со оваа тема или само го проширувате вашето знаење. Џон Балдок е професор по социјална политика во школата за социјална политика, социологија и социјално истраување, како и проректор на Универзитетот во Кент
Карактеристика Вредност
Kатегорија Социјална политика
Автор Џон Балдок
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници592

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.78 MB