Морфиум
Бегемот

Морфиум

Шифра на артикл: 000200
Баркод: 9786084718550
Код на производителот: 200
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Варшава. Втора светска војна. Јас сум Константи Вилеман, сакам жени, сакам да танцувам и не сакам коњи, обожавам автомобили, сакам шкотски твид и летни костуми од лесен тропикал, сакам автомобилски трки и подиумот што се врти во Адрија, сакам xез, сакам шампањ и морфиум, не сакам војска ниту униформи. шчепан Твардох во Морфиум постигнал редок успех во полската проза - креирал антихерој кој на читателот нема шанси да не му се допадне. Твардох, во стилот на најголемите - Витќевич, Гомбрович, Лител - умее да го прикаже слабиот, растргнат човек вплеткан во големата историја. Откачен, хипнотички и храбар роман.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Шчепан Твардох
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници573

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB