Абадон, уништувачот
Издавачки центар ТРИ

Абадон, уништувачот

Шифра на артикл: 002432
ISBN: 9786082304168
Код на производителот: 2432
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Абадон, уништувачот ја затвора трилогијата започната со Тунел, а следен од Херои и гробови. Развивајќи ја во својот најширок регистар метафората на Извештајот за слепите, овој необичен и длабок роман го вметнува Ернесто Сабато во амбиентот на текстот и го вклучува како лик во една комплексна техничка конструкција, чија игра на перспективи нѐ враќа воедно во реалноста на едно време на апокалипса и на душевните јами во кои нурка визионерската моќ на создателскиот чин. На тој начин, на врвот на својата грандиозност, ова сеопфатно, опширно дело кулминира и ги има во себе сета сабатовска уметност и длабочината на неговото егзистенцијално истражување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ернесто Сабато
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници442

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB