Робинката
Антолог

Робинката

Шифра на артикл: 002928
Баркод: 9786082432366
Код на производителот: 2928
Автор: Кетрин Лим
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој извонреден роман ја раскажува емотивната приказна за четиригодишната Хан, најмалата ќерка во едно сиромашно семејство. Продадена како робинка во Куќата на Ву, таа брзо формира цврста врска со младиот наследник, но идилата на приврзаноста набрзина се претвора во кошмар, кога Хан станува тинејдјерка – прекрасна, горда и влјубена во младиот господар. Нејзиниот жживот се претвора во борба против силите на традицијата и тиранијата во еден свет во кој сладострасните машки роднини ги користат робинките за неселективно задоволство. Истовремено моќна студија за детското ропство и за сексуалното предаторство и крајно вознемирувачка и величествено инспиративна приказна, Робинката доловува богато и моќно кинеско семејство во ера на убавината и на бруталноста, следејќи една лјубов – сè до нејзиниот вчудовидувачки климакс.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Кетрин Лим
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници348

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB