Мајчино млеко
Антолог

Мајчино млеко

Шифра на артикл: 002930
ISBN: 9786082432380
Код на производителот: 2930
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга е за мајчинската лјубов. За лјубовта кон блиските, но и кон далечните луѓе. За луѓето на кои не им било дадено да лјубат или да имаат дете, но и за силата што може да им го даде тоа најдобро чувство на светот. За една мајка што, оддавајќи ѝ се целосно на работата, се враќа дома сосем истоштена. За една жена што толку го замразува постојниот поредок што одбива да го дои детето со своето млеко. За една девојка што расте меѓу стравови и очај, лишена од мајчинската лјубов, но која успева да се развие во личност преполна со топлина и која на некој начин ќе стане мајка на сопствжената мајка. Романот ја пренесува жживотната историја на три поколенија жени, нивните судбини и односи, лишувањата што ги преживеале живеејќи под советска чизма. „Мајчино млеко“ е исполнета од соништа и намери, од труд и верба, од пријатели и лјубени.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Нора Икстена
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB