Пат
Издавачки центар ТРИ

Пат

Шифра на артикл: 003365
ISBN: 9786082304595
Код на производителот: 3365
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Пат ја раскажува последната ноќ на едно момче Даниел Бувот во неговото село пред да замине во градот на школување. Буден и вознемирен додека се превртува во постелата тој се присетува на разни епизоди од својот жживот во селото и на луѓето што живеат во него: другарите со кои споделува возбудливи доживувања соседите што ги познава многу или малку родителите… Преку овие расцепкани спомени но поврзани во една целосна приказна стануваме сведоци на лјубовта на луѓето кон нивната земја и на секојдневните случки што ги прават нивните денови толку извонредни колку и вообичаени. Сето тоа во прекрасниот микрокосмос на селото на Бувот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Мигел Делибес
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници172

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB