Никогаш не оставај ме
КСЦ Полица

Никогаш не оставај ме

Шифра на артикл: 003550
ISBN: 9786082051864
Код на производителот: 3550
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Никогаш не оставај ме“ е издадена во 2005 година и всушност ова е претпоследниот издаден роман на Ишигуро, но оваа книга прекрасно ќе ве воведе во светот кој го создава Ишигуро. Со оваа книга и јас почнав да ги читам неговите дела и веднаш се навлеков на неговиот стил на пишување. Меланхоличноста која провејува низ секоја страна едноставно ќе ве зграпчи и нема да ве пушти, а вие ќе посакате да читате уште. Се работи за тројца главни ликови: Кети, Рут и Томи и нивните заеднички денови од интернетот Хејлшам. Книгата го следи нивното детство, растење, пријателство и авантури раскажани од перспективата на Кети која се навраќа на старите спомени и ни ја раскажува својата приказна. Тагата, меланхолијата и носталгијата се провејуваат постојано низ книгата. Истовремено има нешто ладно во спомените, но и одредена топлина која читателот ја чувствува додека ја чита приказната.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Казуо Ишигуро
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2012
Број на страници230

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB