Кал
Магор

Кал

Шифра на артикл: 003985
ISBN: 9786082232553
Код на производителот: 3985
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Николо Аманити (1966) е еден од најпознатите италијански писатели во последната деценија. Автор е на повеќе романи и збирки раскази. Книгата Кал, составена од шест раскази и една новела – Последната Нова година, претставува експлозивна мешавина од раскази за љубовта, сексот и насилството. Сурови и груби ликови што ивеат на маргините на општеството, успешни деловни луЌе што во себе носат мрачни тајни, убави девојки што сакаат своето тело да го искористат за напредување во општеството... сите тие се појавуваат во расказите за да ја раскаат приказната за едно време и простор во кои секој е или плен или прогонувач. Аманити пишува филмски, динамично и прецизно, без паузи и многу рефлексии. Иако доминира мрачната атмосфера, текстовите изобилуваат со хумор и фантазија, што ги прави исклучително приемчиви за читање.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Николо Аманити
Издавач Магор
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници326

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB