Играта на Де Ниро
Или-Или

Играта на Де Ниро

Шифра на артикл: 003996
ISBN: 9786084770084
Код на производителот: 3996
Автор: Рави Хаж
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Играта на Де Ниро е фасцинантна приказна за двајца пријатели кои растат заедно во завојуваниот Либан, во срцето на градот Бејрут кој е поделен на христијанска и муслиманска половина. Додека главниот лик Басам се обидува да се снајде низ воениот хаос и да собере доволно пари за да побегне на запад, неговиот пријател ѓор им се приклучува на паравоените структури. Играта на Де Ниро е потресен, драматичен и суптилно напишан роман за пријателството, војната, љубовта, смртта и за бегството од сопствжената земја која полека исчезнува. За овој дебитантски роман канадскиот писател со либанско потекло, Рави Ха, во 2008 година ја добива престината меЌународна награда ИМПАЦ Дублин.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Рави Хаж
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници248

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB