Книга за девојчиња : како да бидеш најдобар во сé
Или-Или

Книга за девојчиња : како да бидеш најдобар во сé

Шифра на артикл: 004012
ISBN: 9786084770510
Код на производителот: 4012
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Интуитивна прошетка низ лавиринтите на Ла Серениссима. Метафоричното писмо на Пиштало опишува импресионистичка атмосфера во која гестуалноста на глетката пулсира, жива е, оти е претставена преку сетилото на активната имагинација (Јунг), преку духовната способност на тоа огледало за епифании (Корбен). Поетски начулено за поројот микромистерии на секојдневието, писмото на „Венеција“ е архивска треска (Дерида), оти бара внимателно, симултано, трпеливо, стратифицирано читање: Како и секој палимпсест впрочем, полихронијата запечатена во овој густо ткаен текст ни носи и роман за интимното созревање (билдунгсроман) и летопис на Млетачката Република, а едрата на страниците всушност постојано стремат на дионизиски адјилак кон – Медитеранот, интертекстуалното устие за историскиот тек на недобројни култури и од Истокот и од Западот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Владимир Пиштало
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници140

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB