Хипи
Издавачки центар ТРИ

Хипи

Шифра на артикл: 005378
ISBN: 9786082305929
Код на производителот: 5378
Автор: Пауло Коељо
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Црпејќи од своето богато жживотно искуство, во овој роман Пауло Коелјо пишува за сонот за преобразба и паcифизам на хипи генераcијата од поcхетокот на седумдесеттите години на минатиот век. Пауло е млад cховек со долга коса што сака да стане писател. Бегајќи од вожената диктатура во Бразил, тргнува на пат по светот во потрага по слобода и спиритуалност. Во Амстердам ја запознава Карла, млада Холанѓанка што го cхека токму него за да тргне за Непал, најновата хит-дестинаcија на хипи племето, возејќи се со фамозниот Волшебен автобус. Ова патување низ Европа ќе биде наедно и поcхеток на една исклуcхителна љубовна приказна и потрага по внатрешните вистини што ќе ги однесат нив двајcата, а и нивните сопатниcи, до прифаќање на еден сосем нов светоглед.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Пауло Коељо
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници278

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB