Опис на градот
Прозарт Медиа

Опис на градот

Шифра на артикл: 005498
ISBN: 9786082560045
Код на производителот: 5498
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Просечен индустриски град со Советска патина и многу малку туристички атракции. Не многу далеку од Москва. Со добра железничка конекција. Луѓето одат на шопинг, престојуваат во хотели, патуваат со автобус, трамвај... Но, овој опис на градот нема никаква врска со туристички тури, со имиња, адреси, работно време на музеи, хотели, ресторани и слично. Во овој град нема речиси ништо посебно да се види, да се доживее, да се забележи. Токму поради тоа Данилов е заинтересиран не за она што е посебно, туку за вообичаеното. Затоа, овој град е негов избор. Книгата “Опис на градот” на Димитриј Данилов е иронично допадлив и на места урнебесен обид за опис на еден град преку извонреден наративен дискурс.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Дмитриј Данилов
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници191

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB