Бог и бетон
Или-Или

Бог и бетон

Шифра на артикл: 005578
ISBN: 9786084525233
Код на производителот: 5578
Автор: Ричард Мило
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Го добив Бога, се изгубив себе. Назад? Тешко. Световите во кои престојувам не се ниту наcионални ниту планетарни, туку галактиcхки. Се под тоа е избледнато. Култура, уметност, што беше тоа? Сон, мираж, душевно бладање во полусон. жал ми е за световите што одумираат, сеедно колку плитки и безнаcхајни. жал за љубовите кои тонат во заборав. Има ли зборови да ја опфатат љубовта за жживотот? Има ли зборови да ја содржат тагата за светот кој заминува во безнаcхајност?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ричард Мило
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници154

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB