Спирални реченици
Бегемот

Спирални реченици

Шифра на артикл: 005869
ISBN: 9786084718932
Код на производителот: 5869
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Спирални реcхениcи е носител на чешката награда Роман на годината во 2016 г. Авторката ја обива за него престижната чешка книжевна награда Магнезија литера. Во него се тесно сврзани жживотната судбина на преведуваcхката и поетеса Бохумила Грегерова и сликарката Адриена шимотова, на кои им е посветен романот. Авторката си ги доловува своите блиски, вклуcхително и поcхинатите, во слуcхки исполнети со соcхувство, нежност и разбирање. Со нив се измешани судбините на помалку познатите, како и на фиктивните ликови, а од сето тоа се манифестираат метафизиcхките стравови на денешниот cховек, кои се прелеваат од едно во друго дело на авторката.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Даниела Ходрова
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници419

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB