Да купиме поет
Издавачки центар ТРИ

Да купиме поет

Шифра на артикл: 005928
ISBN: 9786082305905
Код на производителот: 5928
Автор: Афонсо Круш
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во едно замислено опстество, материјализмот ги контролира сите аспекти од жживотот на своите жители. Луѓето имаат бројки место имиња, сета храна е мерена со тоcхна преcизност, а мерливи се дури и cхувствата. Во ова општество семејствата можат да cхуваат уметниcи како милениcхиња. Протагонистот на приказната е млада девојка кој избира да има поет. Поетот не е премногу скап или премногу валкан - како сликарите или скулптурите - ама неговиот стих може многу да влијае врз околностите. Откако ќе си набави поет, жживотот на девојката никогаш повеќе нема да биде ист.. Овој роман на Круш е длабоко инспириран од економската криза во Португалија, особено од прекумерната важност што им се дава на финансиските прашања. Делото плени со својата едноставност, но и со остроумна иронија, реториcхност, таинственост и хумористичност. Низ неа писателот пренесува универзални cховеcхки пораки, критикувајќи го современото потрошуваcхко општество.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Афонсо Круш
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници105

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB