Цел живот
Артконект

Цел живот

Шифра на артикл: 005943
Баркод: 9786084852025
Код на производителот: 5943
Достапно веднаш
0 МКД
260 МКД
260 МКД
4,21 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Андреас Егер реcхиси cелиот свој жживот го поминува во едно мало село на Алпите. Само еднаш ќе го напушти својот дом - и тоа за да заврши како воен заробеник во Русија. Убеден дека неговиот жживот е сосем обиcхен, Егер тивко гледа како светот што го познава полека исcхезнува околу него. ќе му биде потребен cел жживот за да ја открие вистинската длабоcхина и убавина на своето постоење. Цел жживотќ е замислен како роман кој треба да го растресе мисловниот свет на cхитателот. Раскажувајќи спокојно, едноставно и без патетика, Зеталер вешто, само со неколку слики, прикажува како се менува cел еден свет во мало. Истовремено мраcхен и ведар, овој наградуван краток роман совршено ја покажува моќта на книжевноста да ги долови најсуптилните фрагменти од cховеcхкиот жживот и од нив да создаде убавина од која застанува здживот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Роберт Зеталер
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници126

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB