Фрида или за болката
Икона

Фрида или за болката

Шифра на артикл: 005959
Баркод: 9786082210698
Код на производителот: 5959
Достапно веднаш
0 МКД
499 МКД
499 МКД
8,07 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ќе ги привлече подеднакво читателите на книги и љубителите на уметноста. Никој не ги зграпчил делата на умот и срцето на Фрида Кало, есенцијата на нејзиниот креативен дух, толку моќно како што Славенка Дракулиќ го прави тоа во Фрида или за болката. Нејзиното моќ на раскажување го препозна и Анџелина Џоли, која, една од нејзините книги, ја одбра за сценарио на својот филм. Фрида Кало, меѓу најмаркатните уметници истакнувајќи ја својата внатрешна женска моќ и природа стана препознатлива женска икона. Мексиканската сликарка која преживеа многубројни операции, и покрај постојаните и неподносливи болки, живееше интензивен и исполнет живот. Ова е фасцинантен роман во кој постојано се испреплетуваат јазикот на болката со јазикот на љубовта. Љубовта и болката се опсесивни теми за Славенка Дракулиќ, а во Фрида Кало пронашла хероина којашто ѝ овозможила да ги истражи најдлабоките и најосновните чувства кај човекот. Нурнувајќи се во нејзиниот свет, со многу деликатност, Славенка Дракулиќ напиша постојано препрочитуван роман во кој постојано се испреплетуваат болката и љубовта.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Славенка Дракулиќ
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници184

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB