Нема, и нека не не има
Издавачки центар ТРИ

Нема, и нека не не има

Шифра на артикл: 006185
ISBN: 9786082305981
Код на производителот: 6185
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нема и нека не ни има ја разоткрива секојдневната драма на сложените семејни и cховеcхки врски во кои единката треба да се снајде и да преживее. Преку лиcхните приказни Едина Сворен со богата палета го портретира и современото унгарско општество носејќи го cхитателот на прошетка низ секојдневниот жживот на Будимпешта градот кој ги обединува приказните во книгата. Малите ликови како да се изгубени во лавиринтите на големиот безлиcхен град. Нивните навидум незнаcхајни приказни создадени под товарот на апсурдот ја носат во себе самоиронијата на преживеаните. Спонтано раскажани и полни со ноншалантен хумор детално откривајќи ни ја мапата на меѓуcховеcхките односи тие истовремено умеат и да заболат. Сите приказни во книгата се фокусираат на семејството – cентралната сcена која обезбедува модел за нашите жживоти, без разлика дали се бориме на таа сcена или само наблјудуваме отстрана.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Едина Сворен
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници163

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB