Некогаш сигурно сум одела по мека трева
Издавачки центар ТРИ

Некогаш сигурно сум одела по мека трева

Шифра на артикл: 006224
ISBN: 9786084569800
Код на производителот: 6224
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Некогаш сигурно сум одела по мека трева од Каролина шути е приказна за Маја. По смртта на нејзината мајка таа е пратена да живее во странство со татко си. Но тој ја остава кај нејзината строга тетка која само ја храни и ѝ обезбедува место за спиење. Фрлена во безимено село и растејќи во сиромашни услови во еден тажен свет во кој нема место за радост и лјубов Маја се cхувствува двојно лишена по преселувањето: тагува за мајка си и за мајcхиниот јазик. Секој нејзин обид да се сети на своето минато е безуспешен. Тогаш го запознава Марек осамен cховек кој зборува на странски и мистериозен јазик и кој исто така го изгубил својот културен идентитет. Тој е единствениот кој може да направи Маја да се поcхувствува прифатена и ѝ станува не само пријател туку и татковска фигура... Со јасен и поетиcхен, неполитиcхки стил, шути зборува за судбината на раселените луѓе.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Каролина Шути
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници139

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB