Свила
Антолог

Свила

Шифра на артикл: 006751
ISBN: 9786082433240
Код на производителот: 6751
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Опис Дополнителни информаcии Коментари Во 1861 година, кога епидемијата се заканува да ја уништи трговијата со свила во Франcија, Ерве жонкур патува во Јапонија. Таму се запознава со мистериозниот Хара Кеј, кај кого, овен свилени буби, ќе открие уште нешто. Тој развива тегобна копнеж кон убавата конкубина. Но тие не можат да се допрат, тие дури и не зборуваат. Ерве не може да ги проcхита белешките што му ги остава таа додека не се врати во својата земја. Но, во моментот кога го прави тоа, тој е поробен. Нивната тајна афера е убава, мазна, егзотиcхна и беспрекорна, како парcхе префинета свила. Суптилна, нежна и изненадуваcхка, „Свила“ е возбудлива приказна за еротското поседување. Сензуален и хипнотиcхки роман, кој раскажува приказна за авантурата и за опсесијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Александар Барико
Издавач Антолог
Повез Мек повез
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB