Проблемот Спиноза
Издавачки центар ТРИ

Проблемот Спиноза

Шифра на артикл: 006909
Баркод: 9786082306483
Код на производителот: 6909
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ѓживотите на филозофот Барух Спиноза и наcистичкиот идеолог Алфред Розенберг ги делат cели триста години но во оваа книга тие се испреплетуваат на неочекуван и вошитувачки начин. Тргнувајќи од историските факти психијатарот и романсиер Јалом ги обединува нивните животни околности во еден динамичен и повеќеслоен роман истраувајќи ги прашањата на идентитетот и потрагата по свое место во светот. Незаборавна психо-филозофска драма во која нема да знаете каде завршува историската вистина, а каде почнува фикcијата!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ирвин Д. Јалом
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници396

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB