Земјата што ја газиме
Издавачки центар ТРИ

Земјата што ја газиме

Шифра на артикл: 006915
ISBN: 9786082306117
Код на производителот: 6915
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Роман за неочекуваната моќ на другиот да ја осветли нашата сопствена голотија. На почетокот на ХХ век шпанија станува дел од најголемата империја во историјата на Европа. По помирувањето, вожената елита избира едно мало село во Екстремадура, како благодарност за водењето на окупаcијата. Ева Холман, сопругата на еден од нив, ивее во идилична повлеченост до моментот кога на нејзиниот имот се појавува еден таинствен човек кој cелосно ѝ го окупира животот. Романот зборува за начинот на кој се поврзуваме со земјатач со местото на кое се раЌаме, но и со планетата што нè крепи. Зборува и за борбата на една ена која сака да ја најде вистинската смисла на својот живот од која нејзиното образование ја оттргнало. Приказна за моќта на човекот за помирување со смртта, за раЌањето на емпатијата кога другиот ќе престане да ни биде туЌинеc, за природата на една љубов поголема од нас самите. Емотивно четиво, книга што мое cелосно да нè смени.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Хесус Караско
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници260

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB