Малечка
Или-Или

Малечка

Шифра на артикл: 006975
ISBN: 9786082610085
Код на производителот: 6975
Автор: Сара Жислер
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е роман кој се чита во еден здив, и каков што само мое да посака еден дебитант, кој прв пат влегува во светот на книевноста. Пишуван во стилот „Главата во облаcи, а нозете cврсто на земја“, според cитатот од воведот во книгата на Саша Мафли од Лес филс ду фаcтеур, авторката е многу искрена и чесна во пристапот и за себе вели: „Денес имам дваесет и три години и ширум отворени очи. Сакав да ја напишам книгава за да ви раскаам колку е светот прекрасен, а луЌето извонредни! Но, и за оние луЌе за кои емпатијата е синоним за слабост, оние луЌе што ги ставаат расата, класата и потеклото - над човекот“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Сара Жислер
Издавач Или-Или
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници147

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB