Продадена
Сакам Книги

Продадена

Шифра на артикл: 007557
ISBN: 9786084672036
Код на производителот: 7557
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Лакшими е тринаесетгодишно девојче кое заедно со своето семејство ивее во мала колиба на планините во Непал. Иако се очајно сиромашни, животот на Лакшими е убав, среќен и исполнет со едноставни задоволства како прошетки низ планината, играње со нејзината најдобра пријателка и набљудување на момчето за кое е ветена да се омаи кога ќе порасне. Но кога безмилосниот хималајски монсун ќе ја уништи и онаа малку посеана земја која ја имаат и ќе ги остави без ништо, очувот на Лакшими вели дека таа мора да замине во градот и да помогне во издрување на семејството. Тој ја запознава со гламурозна ена од градот која ветува дека ќе ѝ најде работа како слугинка. Среќна што ќе мое да му помогне на своето семејство, Лакшими го напушта Непал и пристигнува во „Куќата на среќата“ полна со наде. Но таа многу брзо ќе ја дознае вистината: дека нејзиниот очув ја продал како бело робје директно во водите на проституcијата. ѓживотот на Лакшими станува кошмар од кој не мое да побегне. Таа попрво би умрела
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Патриша Меккормик
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници229

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB