Стабат матер
Ад Вербум

Стабат матер

Шифра на артикл: 007687
ISBN: 9786084627821
Код на производителот: 7687
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Музичарките на сиропиталиштето „Пиета“ се одвоени од светотч кога свират, тие се сместени на малечки подигнати балкони, загра¬дени со решетки, кои на посетителите во cрквата им даваат само бледа сенка од нивните лиcа. Сесилија, виолинистка, одвај јаде и не мое да спие од немирот кој секоја ноќ се спушта над нејзиниот кревет. Токму затоа таа ги поминува ноќите во еден таен дел од сиропиталиштето, до кој знае да дојде дури и со затворени очи, пишувајќи иж писма на својата мајка, која никогаш не ја запознала. Музиката е единственото нешто кое мое да иж ја понуди толку потребната утеха.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Тициано Скарпа
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници117

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB