По трагата на гралот
Прозарт Медиа

По трагата на гралот

Шифра на артикл: 007690
ISBN: 9786082560427
Код на производителот: 7690
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој роман е вториот дел од култното дело „Фама за велосипедистите“ од Светислав Басара. Продоление на оние добро познати редови кои пред триесетина години беа своевиден културен и општествен инcидент. Во него продолуваат патешествијата на луcидните евангелистички велосипедисти на Крстот на розата. Самиот Басара, во негов манир, за ова дело пишува: „...посоодветно е овој роман да не се смета за предмет од овој свет. Тој е како оние Борхесови објекти Хронир, создадени од чисти елбич објекти кои не изгледаат како да се разликуваат од секојдневието, но кои по завршувањето на задачата што ја имаат почнуваат да бледнеат и да исчезнуваат“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Светислав Басара
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници280

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB