Законот
Ад Вербум

Законот

Шифра на артикл: 008482
ISBN: 9786084627784
Код на производителот: 8482
Автор: Роже Вајан
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
5,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Гротескната игра на Законот што се играла во таверните во јуна Италија е само сенка на еден уште поесток став кон живототч моќна метафора за енергичниот хиерархиски поглед за постоењето кој владеел над Меyоxорно, гнездото на културата во јуна Италија. Овој роман не бара од нас да ја помилуваме или осудиме страста на Дона Лукреcија, сигурната самофокусираност на учениот ари¬стократ Дон Цезар или дури и злобните елби на Матео Бриганте, кумот кој сака да има си под контрола. Од нас се бара само да набљудуваме. Во таа смисла Законот помалку изгледа како дело со чиста фикcија, а повеќе како серија од остроумно забелеани патувачки скиcи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Роже Вајан
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници287

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB