10 минути и 38 секунди во овој чуден свет
Издавачки центар ТРИ

10 минути и 38 секунди во овој чуден свет

Шифра на артикл: 008754
Баркод: 9786082306681
Код на производителот: 8754
Автор: Елиф Шафак
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
што ако по смртта човековиот ум продолува да работи уште неколку скапоcени минути? Или, поточно, десет минути и триесет и осум секунди... За Леила секоја минута по нејзината смрт ѝ навраќа спомени: семејната тајна за нејзиното раЌањеч детството во мирното турско гратчеч вкусот на манxата направена од месото на козата што татко ѝ ја ртвува за да го прослави раЌањето на долгоочекуваниот синч бегството во Истанбул за да го избегне несаканиот бракч вкусот на чоколадните бонбони што ги јаде со згодниот студент во борделот во кој работи... Секој спомен ја потсетува и на пријателите што ги запознала во клучните мигови од својот живот ‒ пријатели кои сега очајно се обидуваат да ја најдат... „Очекувајте енергични, сликовити описи што ќе ви ги отворат очите за животот на Средниот Исток проткаени низ трогателната приказна раскаана во препознатливиот, прекрасен стил на шафак.“ Венити фер
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Елиф Шафак
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници316

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB