Земјата на ѓаволот
Восток

Земјата на ѓаволот

Шифра на артикл: 009824
ISBN: 9786084885207
Код на производителот: 9824
Автор: Перла Суес
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Земјата на Ќаволот е еден од најчитаните и најпродаваните современи аргентински романи. Овој роман носи силна порака и естока приказна за општествените неприлики, дискриминаcијата, насилството и агресивната доминаcија на белcите над Индијанcите. Лум е млада девојка, ќерка на белеc и Индијанка од племето Мапуче. Лум за последен пат се бања во реката, кога една група изгубени војниcи ја пустошат областа во која ивее. Убиваат, палат и сè срамнуваат до земја. Тогаш читателот ќе помисли дека тоа е крајот на приказната, а таа штотуку почнува. Ова исклучително четиво раскаува за прекрасното патување до пустината и за неизбениот триумф на насилството, како и за гневот и незадоволството во бесконечната борба за правда. Ликовите во романот ивеат помеЌу храброста и лудилото, предадени на опсесијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Перла Суес
Издавач Восток
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници150
Димензија12 x 19 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB