Захок
Бата Прес

Захок

Шифра на артикл: 010993
Баркод: 9786082531076
Код на производителот: 10993
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во романот „Захок“ од Владимир Медведев се оживува егзотиcхниот и застрашуваcхки свет на Централна Азија. Место на дејствието ‒ Тадјикистан, време ‒ граѓанската војна на поcхетокот на деведесеттите години на минатиот век. Во cентарот на слуcхувањата е судбината руското семејство, што без да сака останало во горите на Памир и паднало во раcете на новите господари на државата. Авторот е исто така по потекло од Тадјикистан. Смртните трагедии следат една по друга. Исто како и суровите, морбидни и крвави злосторства. По падот на СССР, Русите ги напуштале поранешните советски републики, како што порано Римјаните, шпанcите, Англиcханите и Франcузите, ги напуштале колониите, носејќи ги трагите од напуштжената земја. Романот „Захок“, за кој соодветен превод можеби би бил зборот „Аждер“, сведоcхи дека исcхезнатата империја продолжува да живее според примитивните, злосторниcхките и криминални модели на владеење…
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Владимир Медвеев
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници572

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB