Растроена жена
Или-Или

Растроена жена

Шифра на артикл: 013960
Баркод: 9786084525769
Код на производителот: 13960
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Растроена жена “ го раскажува прегледно животот на медицинската сестра Хелене: низ три генерации, преку имотниот родителски дом и развратниот живот кај тетката во Берлин во дваесеттите години, со многу детали и праизведбата на Брехтовата „Опера за три гроша“, па сѐ до времето на нацистите, хаосот и бедата по 1945.“ Матијас Шрајбер, Дер Шпигел
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Јулија Франк
Издавач Или-Или
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2013
Број на страници390

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB