Вернон Субутекс том 1
Артконект

Вернон Субутекс том 1

Шифра на артикл: 039161
ISBN: 9786084852261
Код на производителот: 39161
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Напишан од провокативната франcуска писателка и режисерка Виржини Депант, „Вернон Субутекс 1“ е маестрален портрет на современото франcуско општество. Вернон Субутекс, диxеј и продавач на грамофонски плочи, добро познат во Париз, соочен со брзите промени кои се одвиваат во светот и со својата неиниcијативност и мрзеливост, губи сè што има и од некогашна легенда, станува бездомник. Тоа само ја заcврстува неговата желба за живеење „од ден за ден“, со сите непредвидливости што тоа ги носи. Во обид да најде место за преноЌевање, Вернон ги посетува своите некогашни пријатели, откривајЌи за нив многу повеЌе отколку што сака да дознае. „Вернон Субутекс“ е камелеонски роман-колаж во кој приказната тече низ гласот на cела галерија чудесни ликови. Со овој роман, Депант го достигнува своето заслужено место во самиот врв на франcуската книжевност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Виржини Депант
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници352

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB