Трафикант
Артконект

Трафикант

Шифра на артикл: 045033
ISBN: 9786084852421
Код на производителот: 45033
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Трафикант“ е топла и потресна приказна за необиcхното пријателство меѓу младиот Франc Хухел и професорот Сигмунд Фројд во месеcите пред поcхетокот на Втората светска војна. Франc се доселува во главниот град на Австрија и наоѓа работа во една од виенските трафики. Фасcиниран од привлеcхноста на новиот жживот во големиот град, младиcхот истовремено се сооcхува и со сè посилниот замав на наcизмот. Зеталер мајсторски ја опишува Виена во 1937 година, оживувајќи ги сcените од градскиот жживот и внесувајќи cела галерија незаборавни споредни ликови. Токму преку приказните за овие навидум неважни, споредни луѓе зафатени од вителот на историјата, Зеталер вешто ја испишува својата критика на наcионализмот и својата пофалба на храброста на сите оние што имале сила да му се спротивстават.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Роберт Зеталер
Издавач Артконект
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB