Пчеларот од Алепо
Издавачки центар ТРИ

Пчеларот од Алепо

Шифра на артикл: 045433
ISBN: 9786082307602
Код на производителот: 45433
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бегството не е само пронаоЌање засолниште, туку и на себеси. Неверојатно длабока животна приказна за една мајка ослепена од трагедиите што ќе ги види, и татко кој се бори за нивно преивување среде сириската патека за бегалcи во Европа. Нури е пчелар, а неговата ена Афра е уметник. ѓивеат мирен живот полн со љубов во прекрасниот сириски град во Алепо, додека не се случи незамислживото – започнува војна. Принудени да го напуштат животот кој го познаваат, тргнуваат на опасно патување кон неизвесната иднина во Велика Британија. На тоа патување низ светот што се распаЌа тие не се соочуваат само со болката од огромната загуба, туку и со опасности што би ги исплашиле и најхрабрите. Избегнувајќи ги замките и заканите на бегалските патишта, тие истовремено патуваат и еден кон друг, тешејќи се и наоЌајќи сили да ги прифатат новите делови од себе. Потресна и моќна, прекрасно напишана книга која е сведоштво за триумфот за човековиот дух.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Кристи Лефтери
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници258

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB