Половината што ми недостига
Издавачки центар ТРИ

Половината што ми недостига

Шифра на артикл: 045695
ISBN: 9786082307671
Код на производителот: 45695
Автор: Бри Бенет
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од град моеш да избегаш, но од крвта не се бега. Близначките Винс мислат дека моат да избегаат и од едното и од другото. Стела и Дезире растат во малото гратче Малард. Во детството неразделни, откако ќе избегаат во големиот град нивните животи тргнуваат во поинакви насоки, со различни семејства, заедниcи и ставови за расниот идентитет. Стануваат два различни света. По многу години, едната сестра се враќа со својата cрна ќерка во родниот град, а другата половина, Стела, влегува во светот во кој не припаЌа – нејзиниот бел ма не знае ништо за нејзиното минато. Но дури и одвоени со километри и со многу лаги, судбините на близначките остануваат испреплетени. што ќе се случи со следната генераcија кога ќе се вкрстат приказните на нивните ќерки? Зафаќајќи ги темите за двојните стандарди во идентитетските и наcионални разлики, од Длабокиот Југ до Калифорнија од 1950 до 1990 година, Брит Бенет создава емотивна приказна за семејството и за американската историја.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Бри Бенет
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници307

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB