Вистинскиот живот
Антолог

Вистинскиот живот

Шифра на артикл: 046148
Баркод: 9786082434896
Код на производителот: 46148
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата ги истражува мрачните вистини за растењето во дом исполнет со насилство и страв, како и последиците од живот без љубов од страна на оние што би требало да ги заштитат сопствените деца. Главен лик е млада девојка што живее со родителите и со помалиот брат Жил, единствената светла точка во нејзиниот живот. Нивниот дом е непријатно место исполнето со постојана закана од избувнувањата на насилниот татко, кој, освен телевизијата и алкохолот, го сака и мирисот на свежиот улов. Мајката пак е целосно потчинета на барањата на својот насилен сопруг. Затоа, девојката е рамнодушна кон неа, затоа што прифатила таков живот и не ги штити неа и нејзиниот брат. Кога трагичната несреќа ќе ги раздели, а нејзиниот брат ќе стане нем „робот“ што полека се претвора во садистичко момче што ги тероризира другите, девојката се чувствува како да загубила сè на овој свет и е опседната со желбата да се врати во минатото и да го спаси братот од мрачната судбина.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Аделин Дједоне
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 280 МКД
4,53 EUR
Заштеда 30%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 280 МКД
4,53 EUR
Заштеда 30%
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 385 МКД
6,23 EUR
Заштеда 30%
550 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Richelle Mead
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.35 MB