Замалек
Арс Ламина

Замалек

Шифра на артикл: 046786
Баркод: 9786082673394
Код на производителот: 46786
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во срцето на Каиро, на островот среде Нил, со децении постоела антикварница преполна со најразновидно богатство како пештерата на Али-баба. Продавницата, најпозната во тој дел на светот, ја воделе Коста, познат египтолог, и неговата поќерка Арна, се додека ксметот, поради некои мистериозни гревови на Коста, не решил поинаку. Оваа приказна, во која се мешаат овоземскиот и задгробниот живот, не можела да се случи на никое друго место, освен во Каиро, па тој пустински магапополис, неговата тивка махала Замалек, луѓето, обичаите и жештината на градот се еднакво важни јунаци во романот исто како и антикварот Коста и раскажувачката Арна, пршината што постојано паѓа и Нил, кој тече како животот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историска фикција
Автор Дејан - Тиаго Станковиќ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници295

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
Цена 1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Maggie O Farrell
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : К. В. Гортнер
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џ. Г. Балард
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ани Ерно
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 490 МКД
7,93 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB