Воздишката на Сузана
Антолог

Воздишката на Сузана

Шифра на артикл: 047339
Баркод: 9786082435114
Код на производителот: 47339
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Моќно дело за љубовта, за пријателството, како и за љубовта на родителите кон децата. Сузана Либескинд е ќерка на сопственик на фабрика за шеќер. Ништо не ѝ недостига и лесно патува низ секојдневјето опкружена со сладок живот и шеќерна волна. Сузана има двајца другари: Хануш и Јан, а и двајцата ја сакаат. Интелигентна е и убава, а згора на тоа е од богато семејство. Но е Еврејка. Се случува германската окупација и таа завршува во концентрационен логор. Патиштата на тројцата се разидуваат, детството го заменува присилното созревање: Јан му се приклучува на отпорот, Хануш станува колаборант, а Сузана се обидува да ги преживее садистичките експерименти во логорот. Ја победува сета болка што ѝ е нанесена, но, кога се враќа дома за да ја преземе шеќераната од убиениот татко, дознава дека со нејзините карти некој започнал друга игра… Дали сè уште е способна да сака по сè што преживеа? И има ли избор?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Јакуба Каталапа
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници301

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB