Најдобри намери
Артконект

Најдобри намери

Шифра на артикл: 047384
ISBN: 9786084852551
Код на производителот: 47384
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најдобри намери е семејна сага и прекрасна лјубовна приказна напишана од еден од најголемите режисери на ЏЏ век.Инспириран од реални настани, ова е хибриден роман што спојува нараcија,сcенарио и мемоар, а ја раскажува приказната за првите браcхни години на родителите на Бергман. Во Најдобри намери Ингмар го покажува својот врвен книжевен талент, плетејќи сложена приказна што функcионира на повеќе нивоа,но тоа е, пред се,приказна за лјубовта како cхудо само по себе,најcхесто необјасниво и неразбирливо, но поврзано со нашите најважни жживотни одлуки. Според романот во 1992 година е снимен и филм,награден со Златна палма на Канскиот филмски фестивал.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Ингмар Бергман
Издавач Артконект
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници384

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB