Брехт ноќе
Прозарт Медиа

Брехт ноќе

Шифра на артикл: 048313
ISBN: 9786082561028
Код на производителот: 48313
Автор: Мати Унт
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој „документарен роман“ е за малку познатиот период од животот на големиот Бертолт Брехт, кога писателот – бегајќи од нацистичка Германија – заглавува во Финска чекајќи ја визата која ќе му овозможи да ја напушти Европа за САД. Додека Б.Б., отворениот комунист, продолжува да ужива во буржоаските задоволства на предвоениот живот со својата сопруга и туберкулозната љубовница, Советскиот Сојуз не толку тивко ги анектира Латвија, Литванија и Естонија; а јазот помеѓу претпочитаниот начин на живот на Брехт и неговата инфламаторна полемика станува сè поголем и поголем. И верно и непристојно, овој портрет на еден од големите автори на дваесеттиот век заедно ги меша различните комични стилови, извадоците од современите документи и дигресиите кои се заштитен знак на Унт, создавајќи еден вид историски роман кој е заинтересиран за истражувањето на минатото како едноставно повторно да го создава.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Мати Унт
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници324

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB